Teslomierze i przyrządy pomiarowePosiadamy szeroki wybór przyrządów służących do pomiaru właściwości magnetycznych magnesów.

Teslomierze HGS-10A służą do pomiaru natężenia pola magnetycznego stałego, jak również pola magnetycznego wytwarzanego przez prądy stały.

Z kolei teslomierze LZ-641H służą do pomiaru:

  • natężenia pola magnetycznego wytwarzanego przez magnesy stałe oraz prąd stały;
  • pola magnetycznego zmiennego, wytwarzanego przez prąd przemienny.

W wyposażeniu podstawowym znajduje się sonda płaska o grubości 1,2 mm do pomiarów pola magnetycznego w szczelinie lub na powierzchni. W zależności od natężenia pola, urządzenie posiada dwa zakresy pracy. Opcjonalnie, teslomierz dostępny jest również z sondą osiową do pomiaru pola magnetycznego prostopadle do powierzchni magnetycznej, jak również w cewce indukcyjnej.

Wzorzec pola magnetycznego wykorzystywany jest do sprawdzania i kalibracji przyrządów mierzących indukcję magnetyczną. Przyrząd ten wykorzystuje się przeważnie w laboratoriach fizyko-chemicznych, jednostkach badawczych i firmy korzystających z teslomierzy z sondą płaską. Artyuł ten nie jest dostępny w sprzedaży internetowej. Wzorce pola o uzgodnionych wcześniej parametrach wykonujemy wyłącznie na zamówienie.

Wykrywacz biegunów magnetycznych MPD służy do identyfikacji biegunów magnesów trwałych: neodymowych, ferrytowych, alnico oraz samarowo-kobaltowych. Bieguny są rozpoznawane za pomocą sensorów Halla. Wykrywacz wyposażony jest w dwie diody LED, informujące o rodzaju wykrytego bieguna: "N" lub "S". Dzięki niewielkim rozmiarom, mieści się w kieszeni - posiada też oczko do przypięcia jako brelok.

Wskaźnik resztkowego namagnesowania JCZ-50 jest małym, poręcznym i praktycznym urządzeniem, służącym do pomiaru pozostałości magnetycznej w elementach ferromagnetycznych po procesie obróbki lub po demagnetyzacji. 

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje sond do teslomierzy:

  • sonda poprzeczna (płaska) - dzięki bardzo małym wymiarom umożliwia pomiar w szczelinach magnetycznych, jak również może być stosowana do pomiarów na powierzchni magnetycznej, ze względu na delikatną budowę posiada przeźroczystą obudowę;
  • sonda osiowa - dzięki swojej budowie umożliwia pomiar w cewce indukcyjnej, jak również prostopadle do powierzchni magnetycznej.

Sondy stosowane wraz z teslomierzem LZ-641H służą do pomiaru natężenia pola magnetycznego stałego i zmiennego, jak również pola magnetycznego prądu stałego i przemiennego. Zasada działania sondy opiera się na efekcie Halla. Sam czujnik hallotronowy umieszczony jest na końcu sondy.

Wykonujemy także pomiary materiałowych własności magnetycznych. Dodatkowo, mierzymy strumień magnetyczny, moment magnetyczny, siłę oderwania i inne parametry użytkowe magnesów.

Jako nieliczni w Polsce posiadamy histerezograf włoskiej firmy Laboratorio Elettrofisico Engineering do badania własności magnetycznych magnesów stałych (trwałych) zgodnie z normą PN-EN 60404-5:2009. Histerezograf posiada również rozbudowane oprzyrządowanie - dziewięć cewek Helmholtz'a, różnej wielkości nabiegunniki oraz dedykowany program komputerowy.

 

Lista produktów

przesuń w prawo aby zobaczyć dalszą część tabeli »
Zdjęcie Nazwa Parametry
Wykrywacz biegunów magnetycznych MPI-5 Wykrywacz biegunów magnetycznych MPI-5
długość: 145 mm
szerokość: 20 mm
wysokość: 20 mm
ciężar: 0,13 kg
zakres pomiaru: > 5 mT
 
Wskaźnik resztkowego pola magnetycznego JCZ-50 Wskaźnik resztkowego pola magnetycznego JCZ-50
średnica: 60 mm
wysokość: 25 mm
zakres pomiaru: +/- 50 mT
 
Teslomierz (teslametr) HGS-10A Teslomierz (teslametr) HGS-10A
długość: 150 mm
szerokość: 70 mm
wysokość: 35 mm
ciężar: 0,4 kg
wyposażenie: sonda płaska
zakres pomiaru: +/- 2000 mT
 
<font color=red>Teslomierz LZ-642 z sondą poprzeczną -  PROMOCJA -20% !!!  - <STRIKE>2872 zł  </STRIKE></font> Teslomierz LZ-642 z sondą poprzeczną - PROMOCJA -20% !!! - 2872 zł
długość: 175 mm
szerokość: 90 mm
wysokość: 40 mm
ciężar: 0,4 kg
wyposażenie: sonda płaska
zakres pomiaru: +/- 3000 mT
 
<font color=red>Teslomierz LZ-642 z sondą poprzeczną i osiową  -  PROMOCJA -10% !!! - <STRIKE> 3453 zł  </STRIKE></font> Teslomierz LZ-642 z sondą poprzeczną i osiową - PROMOCJA -10% !!! - 3453 zł
długość: 175 mm
szerokość: 90 mm
wysokość: 40 mm
ciężar: 0,6 kg
wyposażenie: sonda płaska i osiowa
zakres pomiaru: +/- 3000 mT
 
Sonda osiowa do teslomierza HGS-10A Sonda osiowa do teslomierza HGS-10A  
Wzorzec pola magnetycznego Wzorzec pola magnetycznego
średnica: 75 mm
wysokość: 65 mm
ciężar: 1,5 kg
 
Sonda poprzeczna do teslomierza (teslametra) LZ641H Sonda poprzeczna do teslomierza (teslametra) LZ641H
długość: 52 mm
szerokość: 4 mm
grubość: 1,2 mm
długość kabla: 150 cm
 
Sonda osiowa do teslomierza (teslametra) LZ641H Sonda osiowa do teslomierza (teslametra) LZ641H
średnica: 6,5 mm
długość: 81 mm
długość kabla: 150cm
 

Cennik

przesuń w prawo aby zobaczyć dalszą część tabeli »

<< POWRÓT DO PRZYRZĄDÓW POMIAROWYCH